W 1989 roku francuz Claude Legarde,  farmaceuta i biolog, założył Laboratorium Aktywnego Odżywiania Komórkowego NUTERGIA. Jego głównym zadaniem jest programowanie zdrowego odżywiania jako podstawy

prawidłowego funkcjonowania organizmu. Komórka to podstawowa jednostka strukturalna organizmu. W celu jej optymalnego funkcjonowania potrzebuje energii, tlenu, wody ale również witamin, minerałów, oligoelementów, dobrych kwasów tłuszczowych i niezbędnych aminokwasów. Wystarczy, że zabraknie chociaż jednego z nich i komórka zaczyna cierpieć. Celem odżywiania na poziomie komórkowym (NCA) jest przywrócenie optymalnego funkcjonowania komórkowego poprzez dostarczenie składników niezbędnych do

przywrócenia zdrowia i dobrego samopoczucia Innowacyjna koncepcja Aktywnego Odżywiania Komórkowego (NCA) zakłada 2 etapy działania:

Etap 1  – Detoksykacja – pozwalający na usunięcie z organizmu wszystkich toksyn które mogą obciążać komórkę i zaburzać jej działanie

– oczyszczenie i stymulacja organów usuwających toksyny z organizmu (wątroba, nerki, skóra),

– neutralizacja toksyn, metali ciężkich i wolnych rodników

–  eliminacja nadmiaru kwasów

– przywrócenie równowagi w jelitach

Etap 2 – Naprawa – dostarczenie komórce niezbędnych składników odżywczych

– usprawnienie metabolizmu

– optymalizacja równowagi międzykomórkowej

– remineralizacja organizmu

– wzmocnienie

Naukowo opracowano szczegółowy kwestionariusz IoMET, który identyfikuje niedobory składników odżywczych. Na jego postawie program komputerowy daje nam :

  1. wynik w postaci wykresu, określający zakres zakłóceń w 7 strefach:

C – brak PUFA

H- Hipoglikemia reaktywna

A – Zakwaszenie i demineralizacja

N – Neurodystonia

B – Zaburzenia przewodu pokarmowego

I –  Nadmiar toksyn

O – Zaburzenia obrony antyoksydacyjnej

  1. Zalecenia na 3 m-ce odnośnie stosowania odpowiednich suplementów (są one dostępne w wybranych aptekach)
  1. Szczegółowe informacje na temat składu tych suplementów

 

  1. Propozycje diety dobranej do zaburzeń
  1. W trakcie kuracji lekarz pozostaje w stałym kontakcie z pacjentem i ze specjalistami z laboratorium NUTERGIA

 

Po 3 miesięcznej kuracji wskazane jest ponowne wykonanie badania i ewentualne wprowadzenie zmian w dalszym leczeniu.

 Surowce z których NUTERGIA produkuje swoje preparaty są pochodzenia naturalnego, bez GMO, podlegają rygorystycznej kontroli na zawartość pestycydów i metali ciężkich.

Przeprowadzane są kontrole jakości na wszystkich etapach produkcji.

Zrównoważony skład tych produktów wykorzystuje synergię działania poszczególnych składników dzięki łączeniu kofaktorów i katalizatorów takich jak witaminy, pierwiastki śladowe i zioła. Dawki są optymalnie dostosowane do potrzeb organizmu.

Uważam, że jest to doskonałe rozwiązanie w doborze suplementów, stosowane już od dawna w wielu krajach europejskich, które pomaga indywidualnie dla każdego pacjenta obrać wspomaganie leczenia różnych chorób.

Wywiad przeprowadzamy on-line. Po zebraniu potrzebnych danych od pacjenta wysyłam formularz IoMET, który pacjent wypełnia i odsyła do mnie a ja wprowadzam to do programu komputerowego. Po otrzymaniu wyników przesyłam je pacjentowi wraz z zaleceniami.