Gotowi na nowe?

Gotowi na nowe?

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie wpływem stanu odżywienia kobiety ciężarnej

i karmiącej piersią na zdrowie jej dziecka w przyszłości wprowadzamy nowy cykl:

„Gotowi na nowe?”- dedykowany (przyszłym) Rodzicom, którzy chcą realnie przeciwdziałać rozwojowi chorób u swojego potomstwa.

Nowoczesna koncepcja zdrowia/i lub rozwoju chorób zakłada, że czynniki – takie jak np. niewłaściwa dieta – działające  m.in. w okresie życia wewnątrzmacicznego mogą powodować powstawanie trwałych, niekorzystnych zmian w tkankach i narządach u rozwijającego się dziecka.

Modyfikacje te nie muszą ujawniać się od razu po urodzeniu, a dopiero po wielu latach w postaci nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, chorób układu nerwowego, a nawet zwiększonego ryzyka zapadalności na nowotwory.

Przedstawimy Wam, poparte badaniami naukowymi, skuteczne strategie żywieniowe, które zastosowane w czasie tych niezwykłych 9 miesięcy życia dziecka (i później) mogą zapewnić maluszkowi lepszy start w dorosłe życie.

Drodzy Rodzice! Okres ciąży to niepowtarzalny moment, wykorzystajcie go w pełni świadomie. Zmiana diety, choć bywa trudna, to niewielka reforma w porównaniu do korzyści, jakie może zapewnić Waszemu dziecku.

P.S. Nasze wskazówki przydadzą się także najbliższej rodzinie/ znajomym kobiety ciężarnej, tak aby swoim zachowaniem nie nakłaniali jej do jedzenia podwójnych porcji, a raczej podwójnej dbałości o jakość spożywanych produktów.