Niewidzialny świat pasożytów

Niewidzialny świat pasożytów

Niewidzialny świat pasożytów jest często ignorowany zarówno przez pacjentów jak i lekarzy. Prawda jest brutalna -uczeni twierdzą ,że 95 % społeczeństwa na świecie jest zarażonych jednym lub kilkoma pasożytami. W Polsce owsikami zarażonych jest 90% ludności, włosogłówką-80%, glistą -50 % a zakażenie lambliami spotykamy już u 80% niemowląt.

Pasożyty są nie do uniknięcia bo ich jaja mogą być wszędzie.

Lista objawów wynikających z zakażenia pasożytami jest długa. Najczęściej podawane to : utrata apetytu, bóle brzucha, zgrzytanie zębami, spadek wagi, podkrążone oczy, swędzenie odbytu, zapalenie sromu i pochwy, wzdęcia i wymioty, biegunki, cuchnące stolce, przewlekły katar i kaszel, problemy ze skórą,  nadpobudliwość, spadek energii.

U wszystkich dzieci zarażonych pasożytami występuje spadek odporności.

Wykrywalność  pasożytów badaniami laboratoryjnymi jest znikoma- ok.20 %.

Dlatego we wszystkich chorobach przewlekłych przebiegających z objawami „zarobaczenia „( zespoły złego wchłaniania, astma, egzema, zespół chronicznego zmęczenia, cukrzyca, zapalenie stawów, zapalenie trzustki a nawet rak ) powinno brać się pod uwagę inwazję pasożytami i przeprowadzić odpowiednie leczenie. Leczenie nie jest takie proste. Musi się jemu poddać cała rodzina ,konieczne jest wprowadzenie diety z ograniczeniem cukru, białego pieczywa, mleka i jego przetworów oraz rygorystyczne przestrzeganie higieny.

Leki konwencjonalne podaje się seriami co 12 dni przez ok. 3 m-ce. Mają one za zadanie zniszczenie pasożytów w jelitach. Bardzo ważne jest regularne wypróżnianie i przyjmowanie dobrych probiotyków.

Leczenie homeopatyczne jest niezbędne w celu wyeliminowania zmian wtórnych oraz przeciwdziałania skłonnościom do kolejnych zakażeń.

Jednym z najczęściej stosowanych leków jest Cina  –dzieci, które jej potrzebują są marudne, śpią niespokojnie, zgrzytają zębami, mają świąd w ok.odbytu, dłubią w nosie. Buzia ich jest blada, oczy pokrążone. Apetyt jest zmienny -czasami zdarza się wilczy głód. Często skarżą się na bóle brzucha w ok.pępka.

Teucrium marum verum to potężny lek przeciw glistom. Dzieci są bardzo niespokojne w nocy, odczuwają silny świąd w ok.odbytu, mają zupełny brak apetytu i cuchnący oddech.

Natrium Phosphoricum zastosujemy u pacjentów z nadkwasotą i wymiotami. Język ich jest pokryty żółtym nalotem , mają silne pożądanie słodyczy, bóle brzucha i zielone, luźne stolce.

U dzieci którym jest ciągle zimno i często łapią infekcje, są szczupłe i mocno się pocą stosuję lek Silicea.

Calcarea carbonika to jeden z najlepszych leków poprawiających ogólny stan zdrowia i zapobiegających  ponownym zakażeniom pasożytami u  otyłych dzieci  z jasną cerą ,którym mocno poci się głowa i mają pogorszenie w czasie pełni księżyca.

Polecam bezinwazyjną diagnostykę pasożytów metodą BRT-aparatem BICOM.

Badanie wykonuje dyplomowany dietetyk mgr Anna Pater tel.698 219 303698 219 303