„Lekarz przyszłości nie będzie aplikował leków, lecz zainteresuje pacjenta troską o STYL ŻYCIA, zadba o dietę oraz o przyczyny i zapobieganie chorobom”

Thomas A. Edison

 

Droga, którą idę już od 35 lat.

Jestem pediatrą od 1983 roku. Po zdaniu egzaminu rozpoczęłam pracę w lecznictwie otwartym – prawdziwa szkoła zawodu!

Dużo nauczyłam się lecząc czworo moich własnych dzieci. Dzięki nim, gdy zawiodła medycyna akademicka, zaczęłam uczyć się homeopatii i trwa to nieprzerwanie do dziś.

Uczestniczyłam w dziesiątkach konferencji i warsztatów zarówno z medycyny akademickiej jak i niekonwencjonalnej.
Mijały lata a ja zbierałam doświadczenia i ciągle uczyłam się nowych rzeczy – medycyna chińska (kuchnia 5 przemian), medycyna mitochondrialna, diagnostyka biorezonansowa, medycyna stylu życia, totalna biologia.

Ogromny w ostatnich latach rozwój medycyny żywieniowej zachęcił mnie do włączenia u moich pacjentów dietoterapii opartej na rzetelnych badaniach laboratoryjnych.

Pisze o tym ponieważ, jako lekarz mogę z całą pewnością powiedzieć, że aby zachować zdrowie trzeba postawić na profilaktykę chorób polegającą nie tylko na szczepieniach, wykrywaniu chorób już istniejących czy przyjmowaniu syntetycznych leków, ale na zdrowym odżywianiu, aktywności fizycznej dobranej do swojego wieku (i możliwości ) oraz umiejętności radzenia sobie ze stresem.
Tego wszystkiego trzeba się nauczyć. Cała rodzina.

Zdrowie to nie brak choroby.

To optymalny stan funkcjonowania ciała, umysłu i ducha.

Życie to dar o który każdy powinien się troszczyć sam.

I tak powstała Modelarnia Zdrowia, miejsce gdzie można się leczyć naturalnie, gdzie można się nauczyć jak zdrowo żyć, uczestniczyć w konferencjach i warsztatach o zdrowym odżywianiu, zasięgnąć porady dietetyka, poczytać o nowinkach ze świata medycyny zarówno konwencjonalnej jak i alternatywnej.

Zapraszam!

lek. med. Hanna Olejniczak
pediatra, homeopata