Skip to main content
Aktualności

5 przykazanie ODŻYWIĆ jest najważniejsze.

odzywianie dziecka

Pamiętajmy drodzy Rodzice, że to, co je Wasze dziecko , po strawieniu i wchłonięciu w przewodzie pokarmowym, dociera z krwią do każdej komórki jego organizmu w formie aminokwasów, kwasów tłuszczowych i glukozy . Dziecko musi rozwijać się, rosnąć, potrzebuje energii. Nie proponuję zapoznania się z procesami biochemicznymi przebiegającymi w komórce naszego organizmu. Ważne jest zrozumienie, że żywność dostępna w sklepach, przetworzona i uzupełniona w barwniki i konserwanty, naświetlona promieniowaniem zabijającym wszystkie bakterie i zamknięta w plastikowe czy aluminiowe opakowania, niekoniecznie jest najlepszym źródłem tego, co potrzebuje nasze dziecko.

Zbilansowana dieta dziecka nie polega tylko na dostarczeniu mu odpowiedniej ilości kalorii, białka, tłuszczy i węglowodanów, ale musi ona mieć właściwą wartość odżywczą. Dlatego tak ważne jest źródło  produktów z których przyrządzamy posiłki i sposób przygotowania.

Warto zadać sobie trochę trudu, aby zdobyć takie produkty u lokalnego rolnika albo w sklepie ze zdrową żywnością i przygotować z nich ciepły posiłek bogaty w witaminy i enzymy .

Polecam wszystkim  bloga www.wytrwala.blogspot.pl