Skip to main content
odtruwanie organizmu

Pojawienie się choroby to nie tylko wynik zakażenia bakteria czy w wirusem lub  niedobory w odżywieniu komórki ale przede wszystkim kumulacja w organizmie różnych toksyn i trucizn zarówno pochodzących ze środowiska zewnętrznego (  powietrze, woda, pożywienie) ale także z naszego organizmu w wyniku procesów przemiany materii czy obecności produktów powstałych w wyniku rozpadu np. grzybów lub pasożytów. Trudno nie wspomnieć o zanieczyszczeniach elektromagnetycznych – wpływ linii wysokiego napięcia czy falach emitowanych prze telewizory, komputery oraz telefony komórkowe

Codzienny z nimi kontaktu prowadzi do przewlekłego zatrucia komórek . Ekspozycja dzieci na czynniki zanieczyszczające powietrze i wodę, na ołów obecny w glebie oraz pestycydy w żywności  jest szczególnie niebezpieczna w pierwszym okresie ich życia- czyli od poczęcia począwszy do około 3 roku życia, kiedy ich organizmy są w fazie intensywnego wzrostu a wrodzone mechanizmy odtruwania nie w pełni jeszcze funkcjonują.

Szczególnie niebezpieczne są metale ciężkie KADM, OŁÓW, RTĘĆ, NIKIEL,CYNA,ALUMINIUM.
Metale ciężkie odkładane w organizmie zanieczyszczają tkanki i komórki i są przyczyną niedoborów wapnia, magnezu, cynku i żelaza . Odkładają się w mózgu, wątrobie i nerkach powodując w nich nieodwracalne szkody.

Detoksykacja, czyli odtruwanie

Detoksykacja, czyli odtruwanie to proces, który umożliwia organizmowi przekształcenie substancji toksycznej w pochodną, możliwą do wydalenia z kałem

Niesprawna detoksykacja wątrobowa daje takie objawy jak

  • Obłożony język
  • Nieświeży oddech
  • Migreny
  • Zaburzenia snu (między 1.00 -3.00)
  • Zmęczenie
  • Problemy trawienne

Drenaż

Drenaż to proces filtrowania krwi oraz wydalania toksyn przez skórę, nerki i płuca. Dlatego tak ważne jest wsparcie pracy wątroby i nerek.

Często w trakcie odtruwania dochodzi do kryzysu leczniczego objawiającego się wysypką, bólami mięśniowymi, biegunkami, częstomoczem, nudnościami czy zmęczeniem. Dolegliwości te nie są długotrwałe i są oznaką prawidłowo przebiegającego odtruwania.

W mojej praktyce lekarskiej obok profilaktyki, (czyli zapobieganiu chorobom) odtruwanie jest szczególnie ważnym elementem przywracania zdrowia zwłaszcza w przewlekłych chorobach czy dolegliwościach.

Zachęcam do skorzystania z mojej usługi

ODŻYWIANIE KOMÓRKOWE.  

Więcej na stronie www.modelarniazdrowia.pl/dolegliwości